עורך-דין ד"ר פנחס זלצר

מייסד המשרד משנת 1969.

ד"ר פנחס זלצר נמנה על עורכי הדין המנוסים והידועים בהופעות בבתי המשפט בישראל. בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וד"ר למשפטים. עבודת הדוקטורט שהגיש התמקדה בעקרונות הרשלנות הרפואית וסטנדרט הזהירות הנדרש מהרופא הסביר.
במשך שנים שימש ד"ר פנחס זלצר בתפקידים רבים ומגוונים בלשכת עורכי הדין, ביניהם יו"ר ועדת הנזיקין של מחוז תל אביב, חבר הועדה לחקיקה ויחסים מול בתי המשפט שליד הועד המרכזי של הלשכה, חבר הועדה לאחריות מקצועית שליד הועד המחוזי, יו"ר (משותף) של פורום רפואה ומשפט שליד הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין וכן יו"ר (משותף) של פורום הנזיקין של הועד מרכזי של לשכת עורכי הדין בישראל.
כמו כן, שימש ד"ר פנחס זלצר כנציג לשכת עורכי הדין בדיונים שהתקיימו בפני ועדת חוק ומשפט של הכנסת בנוגע להצעות חוק חדשות ולשינוי בחוקים קיימים.
 
בתחום הנזיקין מייצג ד"ר פנחס זלצר את הנפגעים הקשים ביותר, בין אם מדובר בנפגעי תאונות דרכים ותאונות בעבודה ובין כתוצאה מרשלנות רפואית. עיקר הלקוחות בתחום הנזיקי מאופיין במקרים קשים של נכויות - פרפלגים, קוודריפלגים, משותקים מונשמים וכן פגיעות מוחיות קשות שנגרמו בתאונות או כתוצאה מרשלנות, על סוגיה השונים, שנכותם 100% לצמיתות (או קרוב לכך).
לצד הצלחותיו הרבות באולמות בתי המשפט ניתן למנות אף הצלחות במסגרת הליכי פשרה, בהם השיג סכומים חסרי תקדים עבור לקוחותיו. כך לדוגמא, במסגרת הליכים שהתנהלו בעניין הטבח הנורא של י"א הספורטאים הישראליים שנרצחו באולימפיאדת מינכן בשנת 1972, ד"ר זלצר הצליח להשיג עבור לקוחותיו פיצוי כספי בהיקף של מיליוני אירו, וזאת לאחר מאבק עיקש שהתנהל במהלך 27 שנים תוך הערמת קשיים פרוצדוראליים רבים מצד שלטונות גרמניה.
באופן דומה, במאי 2001 במסגרת הליך פשרה באחת מתביעות הנזיקין המורכבות ביותר שהתקיימו בישראל בעקבות אסון קריסת גשר הירקון במשחקי המכביה, השיג ד"ר פנחס זלצר עבור לקוחותיו מאוסטרליה את סכום הפיצויים הגדול ביותר שניתן אי פעם במדינת ישראל לנפגע.
חלק מהמשפטים המנוהלים על ידי ד"ר פנחס זלצר, נסקרו בתקשורת.
מרבית התיקים שבטיפולו הינם מהקשים והמסובכים ומטבע הדברים מדובר בסכומים גבוהים ביותר. פסקי דין רבים שניתנו בתיקים שניהל ד"ר זלצר פורסמו במאגרי הפסיקה המובילים ובספרות המשפטית המקצועית, נחשבים לתקדימים חשובים בפסיקה הישראלית וחלקם הנכבד נלמד בפקולטות השונות.
 
בתחום המשפט העסקי ד"ר פנחס זלצר פעיל בדיני חברות, השקעות, ייצוג וניהול מו"מ עבור משקיעים גדולים מישראל ומחו"ל ומייצג לקוחות בעסקות נדל"ן, בנקאות ומייעץ בנושאים משפטיים בינלאומיים. כמו כן היה מעורב בפירוקים. בין היתר ייצג שלושה בנקים מובילים וידועים באוסטריה בתביעת פירוק מהגדולות והמסובכות שהתנהלה בישראל.
 
לצד פעילותו כעו"ד, ד"ר פנחס זלצר השתתף בפעילויות חברתיות שונות בהתנדבות. בין היתר, היה פעיל באגודות הידידים של מוסדות וארגונים ציבוריים כגון: אקי"ם, מוזיאון תל-אביב, אגודת ידידי מכון ויצמן, שם שימש בעבר כחבר הנהלה. ד"ר זלצר השתתף אף בתוכניות רדיו ידועות הקשורות לנושאי אירועי היום והמשפט.
ד"ר פנחס זלצר חבר במועדון הרוטרי (סניף ת"א), כמו כן בחבר הנאמנים הבינלאומי של מוזיאון תל אביב.
ד"ר פנחס זלצר משמש כעו"ד אמון ויועץ משפטי של ממשלת הרפובליקה של אוסטריה בישראל, ומייעץ לה ולחברות שונות מאוסטריה בסוגיות משפטיות שונות. הוא מכהן כקונסול כבוד כללי של הרפובליקה האוסטרית בישראל וקיבל מנשיא הרפובליקה את אות הכבוד הגבוה והיוקרתי של אוסטריה (Goldene Ehrenzeichen für Verdienste um die Republik Österreich)
ד"ר פנחס זלצר שולט בעברית, אנגלית וצרפתית והינו בקיא בשפה הגרמנית.
 
צרו קשר עם משרדנו, מלאו פרטיכם: